Mój prąd 4.0 – nawet 20 500 zł dofinansowania!
kwi 08

Mój prąd 4.0 – nawet 20 500 zł dofinansowania!

15 kwietnia rusza długo oczekiwany program Mój Prąd 4.0. Maksymalna kwota dofinansowania to aż 20 500 zł i obejmie ona nie tylko instalację fotowoltaiczną, ale także magazyny energii, ciepła oraz inteligentne systemy zarządzania energią.  Maksymalna pula to 350 mln złotych.

Mój Prąd 4.0 – dla kogo?

Program skierowany jest dla osób fizycznych, które chcą pozyskać dofinansowanie m.in. na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kW. Wszystko oczywiście w ramach nowego systemu rozliczeń, czyli net-bilingu. Z dotacji będą mogły skorzystać także dotychczasowi posiadacze instalacji fotowoltaicznych pod warunkiem, że przejdą na nowy system rozliczeń. Dotacja przysługuje na koszty poniesione od 1 lutego 2020 r.

Planujesz montaż fotowoltaiki po 1 kwietnia 2022?

Poniższa grafika wyjaśnia, na jakie dofinansowania możesz liczyć jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z fotowoltaiką. Maksymalna pula dotacji, którą możesz wykorzystać do nieco ponad 20 000 zł.

Posiadasz instalację fotowoltaiczną, ale nie otrzymałeś dotacji?

Nie szkodzi. W nowym rozdaniu możesz liczyć na 4000 zł na samą instalację lub 5000 zł pod warunkiem, że przejdziesz na nowy system rozliczeń zwany net-billingiem oraz zdecydujesz się na magazyn ciepła bądź magazyn energii w połączeniu z systemem zarządzania energią.

Posiadasz instalację fotowoltaiczną, na którą już otrzymałeś dotację?

W nowy programie dotacji również możesz liczyć na szereg dodatkowych funduszy. Na start otrzymasz 2000 zł pod warunkiem przejścia na system net-billingu. Kolejne 5000 zł czeka na Ciebie pod warunkiem, że zainwestujesz w magazyn ciepła, a już 7500 zł gdy postawisz na magazyn energii w połączeniu z systemem zarządzania energią HEMS/EMS.